Четвер, 23.11.2017, 22:27,

Головна » 2015 » Серпень » 20 » ДЕНЬ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО (ДРУГИЙ СПАС)
ДЕНЬ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО (ДРУГИЙ СПАС)

19 серпня свято Преображення Господнього, у народі його ще називають Другим Спасом, яблучним Спасом. Свято випадає якраз на ту пору, коли достигають плоди землі. І з давніх часів на подяку Спасові (Спасителеві) просять у нього благословення на споживання плодів своєї праці. Цього дня колись чекали старі й малі, бо лише після освячення можна було споживати яблука, груші й мед. Кожна родина намагалася освятити у церкві цього дня найбільші, найстигліші та найкрасивіші плоди, якими нагородила їх щедра земля. Вийшовши з храму, люди обмінювалися освяченими фруктами, обдаровували ними бідних, роздавали дітям та старим. Кожен пасічник перед Другим Спасом, прочитавши молитву перед іконами покровителів бджільництва Святих Зосима і Саватія, оглядав свої вулики, відбирав стільники на освячення та в дар церкві, а також вирішував, скільки меду лишити бджолам на зиму. Годилося також роздавати мед родичам, сусідам, сиротам та вдовам.
Прийшов Спас - всьому час!
ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ!

Переглядів: 165 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 1.0/3