Понеділок, 23.10.2017, 00:47,

Головна » 2016 » Січень » 21 » День Святого Богоявлення у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя
День Святого Богоявлення у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя

У день Святого Богоявлення (19 січня) у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя проводився традиційний обряд освячення води. Цього дня вода у меморіальних ставках дворянської садиби була особливо цілющою . Кожен бажаючий міг побувати на богослужінні, після якого урочистою хресною ходою перейти у гоголівську садибу. Тут, на березі мальовничого ставу, проводилося освячення води.
Бажаючі мали змогу зануритися в ополонку, облитися водою (хворі - щоб вилікуватися, а здорові - щоб «очиститися від гріха») та освятити воду у своєму посуді.
Ще цілий тиждень після Водохрещів заборонялось прати білизну у ставках та річках, бо, за повір’ям, коли священник занурює хрест у воду, вся нечисть вистрибує з водойми й сидить на березі, чекаючи, поки хтось прийде з брудною білизною, щоб по ній знову пірнути у воду. І чим пізніше жінки почнуть прати білизну, тим більше погані вимерзне на Богоявленських морозах.

"Нет человека, который бы за собою не имел каких-нибудь грехов. Это уж так самим богом устроено."
Н.В.Гоголь «Ревизор»

Переглядів: 93 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 2.3/3