Понеділок, 23.10.2017, 00:41,

Головна » 2015 » Квітень » 8 » "Діалог єдності"
"Діалог єдності"

ДІАЛОГ      ЄДНОСТІ

Відрадно,що весною народилися два великі українці – Тарас Шевченко та Микола Гоголь, які щиро любили та навіки прославили нашу Україну.

Саме цим видатним майстрам слова присвятили свою ходу члени Полтавського громадського Шевченківського комітету в день Благовіщення Пресвятої Богородиці у гоголівську садибу на Шишаччині.

Захід був заздалегідь спланований спільно із колективом національного музею-заповідника М.В.Гоголя з метою гідного пошанування письменників.

Урочистою ходою із великим полотнищем у вигляді національного прапора, вишитими власноруч портретами Тараса Шевченка Та Миколи Гоголя учасники дійства зайшли на подвір’я гоголівської садиби. Живі квіти від полтавської делегації лягли до підніжжя пам’ятника Миколі Васильовичу.

Тепло зустріла гостей у батьківському будинку та  флігелі гоголівська  родина: мама Марія Іванівна, сестра Ольга і сам письменник. Їхні ролі майстерно виконали працівники закладу: Катерина Чернова, Ірина Прокуда,Володимир Черненко.

Продовжилося спілкування  під час круглого столу. Ведуча,директор гоголівського меморіалу Лідія Єнко, щиро привітала присутніх, подякувала кожному за їхню активну громадську позицію, вагомий внесок у збереження і розвиток духовних надбань.

Із роботою обласного Шевченківського комітету ознайомила гоголівців його голова Валентина Шемчук, яка цікаво  розповіла про світ захоплень кожного із учасників ходи.

Своїми творчими здобутками в питанні вивчення життя та творчості Гоголя і Шевченка поділилася кандидат філологічних наук, доцент Полтавського ПНУ ім. В.Г.Короленка Віра Мелешко. Вона люб’язно подарувала у фонди музею старовинний вишитий рушник,датований 1882 роком.

Орденоносець козацької слави «Козацький хрест» Зоя Коваленко,автор вишитих портретів Т.Шевченка, М.Гоголя. Лесі Українки та багатьох інших видатних діячів, передала музею майстерно вишитий портрет Миколи Васильовича.

Любов до українського слова звучала у виступах члена Національної спілки журналістів України Миколи Дорошенка та члена Національної спілки письменників України, автора багатьох літературних творів про М.В.Гоголя та Т.Г.Шевченка Івана Нечитайла.

Висока поезія, подарована Оленою Кульчій ,дуже сподобалася слухачам.

Вдячні господарі  вручили кожному гостю ексклюзивне літературно-художнє видання « Гоголь . Містика і реальність».

Родзинкою зустрічі був перегляд документального фільму «Гоголь і Василівка». Автори фільму, науковці музею Катерина Чернова та Ярослав Єнко,  поділилися творчими задумами на майбутнє.

Діалог єдності, що відбувся, - це яскраве свідчення народної любові до своїх геніїв.

Переглядів: 157 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 1.0/2
Чи отримали ви потрібну інформацію на нашому сайті?