Понеділок, 23.10.2017, 00:37,

Головна » 2015 » Серпень » 26 » Перша Пречиста
Перша Пречиста

28 серпня Православна церква святкує одне з дванадцяти найбільших свят церковного року - Успіння Пресвятої Богородиці або Першу Пречисту, що являється завершенням земного життя Пресвятої Богородиці та переселення її в життя небесне. В Україні свято Успіння Пресвятої Богородиці отримало особливе вшанування.
Це свято ще називають першою Пречистою.
Протягом осіннього періоду є три Пречистi – 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня. Про них у народi кажуть: "Перша Пречиста жито засiває, друга - дощем поливає, а третя - снігом покриває". Пiсля першої Пречистої дiвчата в селах вже не мають важкої роботи. Приповiдка каже: "Прийшла перша Пречиста - стає дiвка речиста" - багато говорить, бо немає вже роботи. Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.
Вважається, що це свято замикає літній сезон і починає осінній, тому цього дня спостерігали за погодою. Тож, за народними прикметами, якщо на Першу Пречисту ясно і тепло – вся осінь буде гарна.
А ще з 28 серпня розпочинається “молоде бабине літо”, що триватиме до 11 вересня.

Переглядів: 247 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 1.0/4
Чи отримали ви потрібну інформацію на нашому сайті?