Понеділок, 23.10.2017, 00:45,

Головна » 2015 » Січень » 23 » У день Святого Богоявлення (19 січня) у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя проводився традиційний обряд освячення води.

У день Святого Богоявлення (19 січня) у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя проводився традиційний обряд освячення води. Цього дня вода у меморіальних ставках дворянської садиби була особливо цілющою . Кожен бажаючий міг побувати на богослужінні, після якого урочистою хресною ходою перейти у гоголівську садибу. Тут, на березі мальовничого ставу, проводилося освячення води.
Колектив заповідника готувався заздалегідь, продумавши кожну деталь: прорубали ополонку на водоймі, випиляли із льоду та встановили великий хрест та престол, облаштували дерев’яний поміст, драбинки, поклали ткане покриття, обладнали роздягалку.
Бажаючі мали змогу зануритися в ополонку, облитися водою (хворі - щоб вилікуватися, а здорові - щоб «очиститися від гріха») та освятити воду у своєму посуді. З кожним роком кількість бажаючих доторкнутися до цього таїнства збільшується.

"Нет человека, который бы за собою                                                                  не имел каких-нибудь грехов.                                                                  Это уж так самим богом устроено."

Н.В.Гоголь      «Ревизор»

Переглядів: 154 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 0.4/25
Чи отримали ви потрібну інформацію на нашому сайті?