Понеділок, 23.10.2017, 00:41,

Головна » 2016 » Грудень » 26 » У світах Миколи Гоголя.
У світах Миколи Гоголя.

Таку назву має виставка робіт заслуженого діяча мистецтв України Володимира Дерябіна, що урочисто відкрилася у національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя. Більше тридцяти років тому, працюючи над експозицією розділу народного мистецтва у щойно створеному гоголівському заповіднику, художник гостро відчув, як образ великого письменника з’являється на його батьківщині скрізь, дивуючи своєю реальністю. Він розповів, що тільки через багато років, коли набралося достатньо образів, коли побував в Італії і декілька разів перечитав працю В.Вересаєва «Гоголь у житті», стала можливою поява першої композиції «Микола Гоголь в Італії».

«І кожен мій новий твір став своєрідною зустріччю з реальністю, в якій перебували і герої Гоголя. Але одночасно ця реальність була неосяжною і недосяжною. Речі, образи, їх відтворення поглиналися заворожуючими ритмами фантазії, яка формувалася під знаком безкінечної реальності чи реальної безкінечності. І вирішальне значення у цій безкінечності має велич, речей, що оточували персонажів творів великого Гоголя», – згадував Володимир Дерябін.

«Зустріч із цією талановитою Людиною – це зустріч із високим живописом. Саме живопис є одним із найпривабливіших видів творчості, в якому фабула і колір утворюють дивовижний сплав. Такий сплав притаманний і Майстру пензля бо його роботи є справжніми творами мистецтва. Кожна нова картина – то неочікуване і неповторне відкриття. На кожне із них хочеться довго дивитися, вдивлятися, щоб сповна відчути все, що так по-філософськи майстерно зображено рукою талановитої Людини. З кожним із представлених творів хочеться вести довгий і неспішний діалог, щоб розкрити і зрозуміти всю незмірну і непросту глибину. Така ж незмірна і душа Художника,  в якій особливе місце займає Микола Гоголь»,- так зворушливо представила присутнім Володимира Дерябіна директор музею Лідія Єнко.

Привітав автора виставки Володимир Чмир, заступник голови Шишацької районної ради. У своїй промові він відзначив, що побачені роботи спонукають зануритися у світ переживань та помислів художника, відшукуючи щось своє, близьке, особливе.

Високоталановитість представлених робіт Любов Титаренко, начальник відділу культури і туризму Шишацької селищної ради, та Наталія Прасольченко, директор Шишацького краєзнавчого музею, порівняли із пісенністю української душі, бо біля них можна стояти годинами і милуватися їхньою неповторністю.

Несподіваною радістю стала зустріч із Володимиром Дерябіним для талановитої жінки, поетеси Зої Шкуратовської. Її чутливе серце відгукнулося ніжними ліричними нотками на духовну красу художника – ювіляра. Словами – перлами із власної поезії обдарувала мисткиня всіх учасників святкового зібрання.

Голова обласного відділення товариства «Україна - світ» Віра Кошова (дружина художника) розповіла, що персональні виставки її чоловіка влаштовувалися у Полтаві, Києві, Польщі, Німеччині, Франції. Вона відзначила також, що Володимир проілюстрував більше десяти книжок науковців та письменників.

Безцінний дарунок зробив Володимир  Іванович, передавши 20 своїх полотен на гоголівську тематику у національний музей-заповідник.

Головний зберігач фондів музею Катерина Чернова, уклінно дякуючи дарителю, акцентувала, що це гарний приклад для всіх, хто переймається долею музеїв.

Запашний гоголівський коровай, букети яскравих квітів, пісенні та віршовані побажання надовго залишаться в пам’яті Володимира Дерябіна.

Презентація виставки «У світах Миколи Гоголя» - це наша шана славному полтавцю за його неповторне і чудове мистецтво.

Переглядів: 128 | Додав: muzey-gogolya | Рейтинг: 2.0/4